Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura zagraniczna » Klasyka

Colas Breugnon

Colas Breugnon
Romain Rolland
Język: polski
Rozmiar: 243 MB
Długość: 9 h
Typ: pełna wersja
Cena: 23,92
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Colas Breugnon - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

Colas Breugnon to książka przepiękna, pełna szczerej i wielkiej radości życia, tchnąca nieustającym optymizmem. Breugnon, bohater utworu, to piewca życia opartego na poczuciu humoru i szacunku dla bliźniego. Święty Marcin pije wino, Wodę pozostawia młynom. Przysłowie francuskie z XVI w. Czyta: Andrzej Szopa

"Colas Breugnon", powieść napisana w 1918 r., pełna soczystego, rabelaisowskiego humoru, była hołdem złożonym ojczystej ziemi burgundzkiej i pradziadowi Boniard, którego notatki i korespondencja stały się dla R. Rollanda jednym z impulsów do napisania tej książki, która "śmieje się życiu w twarz, uważa je bowiem za dobre".

"Ta objętościowo skromna powieść kryje w swej treści urzekającą historię o życiu. Bohater to rzeźbiarz, miłośnik przedniego wina i smakosz wszelkich chwil życia, który snuje swą opowieść przede wszystkim ku własnej uciesze, nie ignorując przy tym czytelnika. Książka łagodząca wszelkie egzystencjalne rewelacje żołądkowo-duchowe, ciepła i urzekająca swą prostotą. "

Romain Rolland (1868-1944) - wybitny powieściopisarz francuski, dramaturg, publicysta, odznaczony w 1916 r. Nagrodą Nobla. Wielki humanista, gorący zwolennik pokoju, walczył całe życie o współpracę narodów i, uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach swego wieku, stawał zawsze w obronie człowieka i sprawiedliwości społecznej. Przyjaźnił się z najwybitniejszymi współczesnymi ludźmi, m.in. z Gorkim, którego odwiedził w 1935 r. w Moskwie. Pozostawił bogatą spuściznę literacką, powieści "Jan Krzysztof", "Dusza zaczarowana", biografie: Michała Anioła, Tołstoja, Gandhiego, Beethovena, obszerną korespondencję, dzienniki, artykuły publicystyczne, sztuki teatralne.

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Colas Breugnon

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Colas Breugnon

Inne audiobooki, które czyta Andrzej Szopa:
Baśnie (część 1) 15,92 zł
Bezwiedni aktorzy 15,92 zł
Do przerwy 0:1 24,50 zł