Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura zagraniczna » Obyczajowe

Mroczna połowa

Mroczna połowa
Stephen King
Wydawca: Albatros
Język: polski
Rozmiar: 532 MB
Długość: 19 h 35 min
Typ: pełna wersja
Cena: 34,30
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Mroczna połowa - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

„Mroczna połowa”, która w postaci audiobooka ukazują się w interpretacji Mariana Opani, jest jedną z popularnych na całym świecie książek Stephena Kinga, autora m.in.: „Carrie”, „Miasteczka Salem”, „Lśnienia”, „Bastionu”, „Martwej strefy”, „Podpalaczki”, „Roku wilkołaka”, „Smętarza dla zwierzaków”, „Talizmanu”, Zielonej mili”, „Desperacji”.

Słuchacze „Mrocznej połowy” poznają Thada Beaumonta i George’a Starka. Doktora Jekylla i Mr. Hyde’a. Thad jest powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt. Sukces, pieniądze i status autora bestsellerów przyniosły mu epatujące przemocą, wydane pod pseudonimem George Stark kryminały, w których stworzył postać brutalnego mordercy Alexisa Machine'a. Pod własnym nazwiskiem napisał nominowaną do National Book Award powieść „Niespodziewany taniec”, zdobywając tytuł najbardziej obiecującego pisarza Ameryki. Niespodziewany szantaż ze strony dociekliwego studenta, który grozi, że zdemaskuje go jako twórcę postaci Machine'a, zmusza go do publicznego wyznania, iż George Stark to w rzeczywistości Thad Beaumont. W obecności reporterów tygodnika „People” Thad urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Ale jego „mroczna połowa” nie zamierza zniknąć – wydaje się, iż powstała z grobu i prześladuje wszystkich, których uważa za winnych ujawnienia tożsamości Starka. W otoczeniu pisarza mnożą się bestialskie morderstwa, zaś pozostawione na miejscach zbrodni ślady jednoznacznie wskazują na Beaumonta jako zabójcę…

Stephen King (ur. 21 września 1947 w Portland) — popularny amerykański pisarz, kojarzony głównie z horrorami i thrillerami. Czasami tworzył pod pseudonimem Richard Bachman. Autor, który uchodzi za najbogatszego pisarza na świecie, znany jest ze swojej działalności filantropijnej — jego dotacje przyczyniły się między innymi do utrzymania drużyny pływackiej Uniwersytetu Maine w rozgrywkach. Dodatkowo King przyznaje corocznie stypendia dla uczniów szkół średnich i college’u.

Wiele z utworów pisarza zostało z powodzeniem sfilmowanych. Do najsłynniejszych ekranizacji jego dzieł należą: „Carrie” Briana de Palmy, „Miasteczko Salem” Tobe’a Hoopera, „Lśnienie” Stanleya Kubricka, „Misery” Roba Rainera, „Skazani na Shawshank” oraz „Zielona mila” Franka Darabonta.

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Mroczna połowa

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Mroczna połowa

Inne audiobooki, których autorem jest Stephen King:
Ciało 25,01 zł
Cujo 29,90 zł
Dolores Claiborne 25,01 zł
Komórka 25,01 zł
Metoda oddychania 25,01 zł
Pan Mercedes 34,50 zł
Skazani na Shawshank 25,01 zł
Twarz w tłumie 16,50 zł
W wysokiej trawie 12,90 zł
Zdolny uczeń 26,00 zł