Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura polska » Faktu, reportaże, publicystyka

Polactwo

Polactwo
Rafał A. Ziemkiewicz
Wydawca: StoryBox
Język: polski
Rozmiar: 294 MB
Długość: 10 h 48 min
Typ: pełna wersja
Cena: 17,95
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Polactwo - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

„Polactwo” , ukazujące się właśnie jako audiobook, to kolejna książka Rafała A. Ziemkiewicza, polskiego dziennikarza i publicysty, autora zbiorów opowiadań: „Władca szczurów”, „Skarby stolinów”, „Czerwone dywany, odmierzony kRok”, „Śpiąca królewna”, „Coś mocniejszego”, oraz powieści: „Wybrańcy Bogów”, „Pieprzony los Kataryniarza”, „Walc stulecia”, „Ciało obce”, „Ognie na skałach”, „Żywina”, „Zgred”.

W „Polactwie”, które w wersji audio czyta sam autor, Ziemkiewicz zadaje pytanie, co stało się z Polakami po upadku komunizmu. Pisarz nie oszczędza polityków z żadnej opcji politycznej, ostro formułuje tezy dotyczące najnowszej historii Polski, „sprawiedliwości” społecznej, roli związków zawodowych, wyborów Polaków.

„Dziwi mnie opinia, jakobym napisał książkę głęboko pesymistyczną, odbierającą Polakom nadzieję. Napisałem książkę o tym, że wszystkie nasze problemy mają dające się racjonalnie wytłumaczyć przyczyny. Że to nie żadna klątwa czy kara Boża, żadne geopolityczne fatum. To nasza zwichnięta historia — doświadczenia niewoli, ukradziony wiek XIX, brak pewnych mechanizmów społecznych, a wreszcie cynicznie, przez wiele lat uprawiana przez okupantów i ich rodzimych kolaborantów inżynieria społeczna, obliczona na zabicie naszych narodowych instynktów. (…) To ma być rozpoznanie pesymistyczne?

Rafał A. Ziemkiewicz (ur. 13 września 1964 w Piasecznie) — absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz science fiction i działacz fandomu. Autor wielu powieści i zbiorów opowiadań, między innymi „Władcy szczurów”, „Skarbów stolinów”, „Pieprzonego losu Kataryniarza”, „Ciała obcego”, „Frajerów”, „Polactwa”, „Michnikowszczyzny. Zapisu choroby”, „Czasu wrzeszczących staruszków”.

Na dorobek twórczy Rafała Ziemkiewicza składają się zarówno dzieła z gatunku science fiction, jak i utwory zaliczane do publicystyki. W tym pierwszym przypadku literacki debiut stanowiła publikacja opowiadania „Z palcem na spuście” w tygodniku „Odgłosy” (1982). Z kolei karierę publicysty rozpoczynał jako felietonista tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Trzykrotny laureat prestiżowej nagrody im. Janusza Zajdla, dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, Śkąkfy, laureat Nagrody Kisiela.

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Polactwo

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Polactwo

Inne audiobooki, których autorem jest Rafał A. Ziemkiewicz:
Coś mocniejszego 17,95 zł
Michnikowszczyzna 17,95 zł
Żywina 24,94 zł
Inne audiobooki, które czyta Rafał A. Ziemkiewicz:
Michnikowszczyzna 17,95 zł